Tanuljunk tanulni!
Tanulásmódszertan a Széchenyiben!
A tanulásmódszertan egy módszer a tanulásra, ami használható és működőképes technológiát ad a tanulók kezébe, ami segíti őket abban, hogy hatékonyabban tudjanak tanulni, és ez által meg is értsék az anyagot, amit alkalmazni is tudnak az életben.
Az eredmény már rövidtávon érezhető: a gyerek a hatékonyabb módszerekkel való tanulás következtében szervezettebb, kevesebb időt tölt az íróasztal mellett. Középtávon javulnak az eredményei, sikeresebbnek érzi magát a tanulásban. Hosszabb távon pozitívan változik a gyermek tanuláshoz való hozzáállása.
A tréninget iskolánkban az ötödik osztályosok számára szervezzük meg. A tréningen tanulóink olyan technikákat tanulhatnak meg, amelyek segítségével hatékonyabban sajátíthatják el a kötelező tananyagot, könnyebben tudnak a szövegekkel dolgozni és eredményesebben felelnek vagy írnak dolgozatot. A gyerekek az osztályban tanító szaktanárok irányításával dolgoznak. Az órákon használt „Tanulógép” munkafüzetet az iskola alapítványa minden ötödikes gyerek számára megvásárolta. A “Tanulógép” munkafüzet a kreatív tanulásfejlesztés módszereinek kincsestára. A kiadványban az IPOO-minimum kreatív tanulásfejlesztő program elemeinek gyakorlati bemutatására kerül sor, melyben számos tréfás rajz, vicces feladat segíti a tanulás módszertani alapok elsajátítását.
A diákok a tréningen tanultakat a tanév során, az órákon folyamatosan alkalmazzák, gyakorolják.
A módszertani képzést vezették: Móréné Szegedi Judit, Tóth Pálma, Veresné Bulyáki Éva, Mátyusné Csurka Hedvig, Farkasné Papp Marianna, Kovácsné Stamusz Katalin és Nagyhaju-Fleisz Júlia tanárnők. Köszönjük áldozatos munkájukat!